Simpozij zdravstvenih voditeljia vrtića Republike Hrvatske

Vrtić Cvrčak, objekt Zapoljska 34, 20. ožujka 2015. bio je domaćin stručnom društvu medicinskih sestara dječjih vrtića Republike Hrvatske koje je održalo simpozij "Rana intervencija - prevencija u funkciji zdravlja djece" i godišnju skupštinu društva.
Simpoziju je prisustvovalo oko 120 viših medicinskih tehničara i sestara - zdravstvenih voditelja vrtića  iz cijele Hrvatske,
Goste je pozdravila ravnateljica vrtića Cvrčak Anita K. , predstavila im naš vrtić, te im zaželjela dobrodošlicu i uspješan rad.
Teme simpozija bile su: Mozak i pet osjetila, Razvojni poremećaji rane dobi, Tjelesne aktivnosti u jaslicama i vrtiću, Poremećaji hranjenja u djece, Kako pomoći djetetu koje odbija hranu, Posebne prehrambene potrebe djece predškolske dobi na području RH, Cijepljenje djece predškolske dobi te planiranje i izrada projekata za korištenje sredstava iz fondova EU.

U sklopu prezentacije rada Tima za tjelesne aktivnosti u vrtiću Cvrčak koju su održale zdravstvena voditeljica Anica Kr. i odgajateljica Nikolina M., odgajateljice Sanja G. i Ljiljana G. K. demonstrirale su s mješovitom grupom djece kako izgledaju tjelesne aktivnosti u ritmu i pokretu.
Nakon simpozija održana je godišnja skupština društva zdravstvenih voditelja vrtića.