Večer matematike u vrtiću Cvrčak

Već tradicionalno, 05.12.2019. vrtić Cvrčak  je sudjelovao  na Večeri matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva. To je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici, a sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike.  Večer matematike nalik je sajmu, a sudionici obilaze „matematičke centre“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati.
Na manifestaciji su sudjelovale skupine Patkice, Dupini, Bunnies, Sovice, Ježići i Bomboni iz Zapoljske. Djeca su zajedno sa svojim roditeljima radili su na riješavanju matematičkih zadataka. Bilo je vrlo interesantno i zabavno kako za djecu tako i za njihove roditelje te ćemo se i sljedeće godine odazvati na ovu manifestaciju.

Tihana M. pedagoginja