"Čitajmo im da bi čitali" -izložba senzomotornih slikovnica

Uz mjesec knjige priređujemo izložbu s radionicama i čitanjem priča u knjižnici S.S.Kranjčevića

TEMA IZLOŽBE:

U vrtiću ne podučavamo djecu čitanju, nego od najranije dobi potičemo  motivaciju i razvoj vještina koje su potrebne za usvajanje tog zahtijevnog procesa.
Tim za didaktička sredstva dječjeg vrtića Cvrčak, odgojitelji i logoped, osmislili su i izradili senzomotorne slikovnice. U izradi i kreiranju sudjelovala su i djeca. To su igračke raznih veličina, pojmovne, istraživačke, enciklopedije, dnevnici. Materijali su raznovrsni te se vodilo računa o recikliranju.
Namjera je motivirati djecu za čitanje kroz zabavu i radost.
Želeći osvijestiti važnost neposrednog čitanja i pričanja priča, uz izložbu slikovnica, čitat ćemo priče i održavati radionice za izradu didaktičkih sredstava.
Izložba će se održati u knjižnici S.S. Kranjčević, Zapoljska 1 u razdoblju od 06. do 10.11. 2017.

Pozivamo roditelje i djecu na sudjelovanje.

SLIKOVNICE OSMISLILI, IZRADILI TE   PRIREDILI IZLOŽBU  ČLANOVI TIMA ZA DIDAKTIČKA SREDSTVA

Voditeljica tima i organizatorica izložbe:
                            NEDA G. C.

Izložba – igraonica  može se posjetiti u radno vrijeme knjižnice. Namijenjena je roditeljima i djeci i svima koji mogu utjecati na dječji razvoj.
Posebna događanja će se odvijati prema navedenom rasporedu.