Predstava "Elmer i izgubljeni medo" Lutkarskog kazališta "Svijet lutaka"

Za djecu skupina Maslačak, Suncokreti, Zvončić, Cvjetići, Lopoč i Pande iz Turopoljske te za djecu iz programa Predškole održana je predstava "Elmer i izgubljeni medo" Lutkarskog kazališta Svijet lutkaka. Elmer je lutkarska priča o neobičnom, veselom, bezbrižnom, nesebičnom, šarenom i posebnom sloniću koji  se svojim šarenim tijelom razlikuje od drugih slonova. Nakon što Elmerov prijatelj Mali Slon izgubi svoju omiljenu igračku Elmer mu posuđuje svog medvjedića, a sam odlazi u potragu za izgubljenim medvjedićem. U potrazi mu pomaže slon Wilbur. U šumi susreću razne životinje, ali nitko im ne može pomoći u potrazi za omiljenom igračkom Malog Slona. Kako ipak uspiju naći medvjedića i razveseliti Malog slona? Priča je obogaćena mnoštvom šumova i zvukova šume, veselim songovima, plišanim kazališnim ginjol lutkama i scenom. Predstava je interaktivna, a kod djece potiče osjetljivost i razumijevanje za osjećaje drugih i suosjećanje s drugima, spremnost pomaganja onima kojima pomoć treba.

Tihana M. pedagog