Kako je skupina Ježići obilježila je Dan planete Zemlje

Djeca i roditelji na svoj su poseban način, eko način obilježili ovaj važan dan. Brojalicom-pitalicom trebali su odgonetnuti tko to uskoro slavi rođendan: „ČETIRI STRANE SVIJETA“

Četiri su strane svijeta,
Netko se kroz vrijeme šeta,
Istok, zapad, sjever, jug
Put je kratak, put je dug
(Zemlja)

Još za vrijeme trajanja vrtića oformili smo svoju EKO PATROLU pa su djeca u svojim domovima pojačano vršili nadzor nad ukučanima da se nekome slučajno ne potkrade „greška“.
EKO PATROLA kao najčešću grešku navodi : trošenje vode , krivo razvrstavanje otpada , rad televizora kojeg nitko ne gleda.

Osmišljavali smo eko poruke i svatko je to kroz likovni rad prikazao na svoj način
Usvojili smo i novu pjesmicu :

U Svemiru na rubu svijeta,
Ima jedna malena planeta.
Kuće nigdje ograda ne dijeli,
Skupa žive crni , žuti , bijali.
Kud god kreneš kao karta važi,
Srce, samo rukom ga pokaži.

Izveli smo i pokus kako raste duga, naravno boje duge djeca su otkrivala sama. Za naš planet posadili smo i cvijet. Otkrili smo novu dječju poštansku marku. Napravili sliku brojalicu KIŠA I MIŠ

Odgojiteljice skupine Ježići