Prijedlog aktivnosti odgojiteljica skupine Medvjdići

1. Prijedlog aktivnosti:

*potreban materijal: krede ili izolir traka, papir u boji

S obzirom na sve toplije vrijeme i predstojeće popuštanje mjera, predlažemo aktivnosti na otvorenom.

Kredom nacrtajte razne 'putanje' - valovite, cik-cak, ravne ili neke druge po kojima će dijete moći hodati te tako razvijati ravnotežu i koncentraciju. Ukoliko imate krede u bojama, možete nacrtati krugove na manjoj udaljenosti i zadati djetetu da skoči na određenu boju. Isto možete napraviti i u stanu/kući ako umjesto krede upotrijebite izolir traku i izrežete krugove od papira u boji.

2. Prijedlog aktivnosti

*potreban materijal: PVC čaše i male igračke iz kinder jaja (bilo bi dobro da su iz jednog dijela, radi opasnosti od stavljanja sitnih dijelova u usta).

Potrebno je manju igračkicu staviti u plastičnu čašu, preliti vodom i zalediti. Ukoliko imate prehrambene boje ili tempere, vodu možete i obojiti. Dijete može promatrati kako se led topi ili ga jednostavno 'razbiti' nekim manjim oblim kamenčićem. Neka vam djeca budu pod nadzorom.

Odgojiteljice skupine Medvjedići