Prevencija karijesa djece predškolske dobi

Gradski ured za zdravstvo i branitelje pokrenuo je inicijativu za provođenje Programa prevencije karijesa djece predškolske dobi u suradnji sa Stomatološkom poliklinikom Zagreb.
Naš vrtić Cvrčak koji omogućuje zdravo odrastanje i odgoj djeteta do polaska u osnovnu školu prepoznao je važnost navedenog projekta te je omogućio specijalistu dječje i preventivne stomatologije dr. Vesni-Eriki Modrić da provede taj program prevencije.
Ona je održala predavanja za djecu u dobi od 4 godine do predškolskog uzrasta, pregledala im je zube, a održala je i predavanja za roditelje i odgajatelje o važnosti očuvanja oralnog zdravlja djece.
Pregledano je 259 djece. Za svako pregledano dijete roditelji su dobili pisano izvješće o stanju njegovih zubi.